Head koerasõbrad

See kursus on mõeldud 6-12-aastastele lastele, kes on uurivad ja teadmishimulised koerasõbrad.  Sageli võetakse koer koju laste tungival nõudmisel, aga väga sageli puuduvad lapsel teadmised ja oskused koeraga heade suhete loomiseks ning ohutuks suhtlemiseks. Seda lünka aitabki kursus Head koerasõbrad täita. 

Selleks, et laste haridusteed toetada, on kursusel esimene kohtumine ainult vanematele mõeldud. Selle kohtumise käigus tutvume koerte stressisignaalide ning levinumate probleemidega koerte-laste suhetes. NB! See kursus pole koera käitumisprobleemide lahendamise kursus. Kui Sul on tõsiseid probleeme koera ja lapse vahel, siis esmalt ootan teid individuaalkoolitusele. 

Mida me kursusel teeme?

Kursusel uurime, millest tulevad inimestel koertega omavahelised arusaamatused? Miks koerad käituvad vahel nii tormakalt? Mida teha siis, kui läheneb koer, kelle kavatsustes sa pole kindel? Kuidas treenida koera? Kuidas mängida koeraga? Kuidas saada aru, et koer ei tunne end lapsega koos olles mugavalt ning mida siis teha? Kuidas õpetada last koera suhtes austust üles näitama ning kuidas õpetada koerale rahulikku käitumist lapse juures?   Esimesel (ilma koerata) tunnil teeme palju erinevaid ülesandeid ja mänge. 
Lastega esimesel tunnil uurime, kuidas inimeste ja koerte vajadused ja eelistused erinevad ning kuidas see meid igapäevaelus mõjutab. Samuti teeme praktilisi treenimisharjutusi, et koeraga tundi tulles lihtsam oleks.

Koertega tundides on plaanis õpetada mitmeid oskusi, millest igapäevaselt koeraga tegeldes palju tulu tõuseb. 
Koeraga tundides peaks kindlasti täiskasvanu kaasas olema!

Kui tuled koeraga trenni

  • Esimesse tundi tulles võta kaasa vaktsineerimistunnistus!
  • Ära sööda oma koera vähemalt 2-3 tundi enne trenni!
  • Enne trenni tulekut jaluta oma koera lühidalt, lase tal ära teha hädad ning korista oma koera järelt!
  • Tule trenni hea tujuga, olles valmis uuteks väljakutseteks, mida Sinu treeningpartner Sulle pakub!
  • Alati võta trenni kaasa: klikker, koera lemmikmänguasi, tavaline nahast või tekstiilist kaelarihm, 1,8 - 2m pikkune jalutusrihm ning vajadusel pikk nöör (u. 10 m).
  • Suure hulga (u 0,5 l karbi täis) väikeseks lõigutud maiuste  trenni kaasa võtmine on vältimatult vajalik. Maiusteks sobivad: keedetud liha, maks või muud siseelundid, juust, viiner jne. Kõik maiused ei pruugi tunnis ära kuluda, aga kui kõige olulisemal hetkel puudu jääb, on kehvasti.