Kuidas kasvatada lapsesõbralikku koera ja koerasõbralikku last?

Koolitaja: Kristina Mägi

See seminar on mõeldud kõigile koeraomanikele ja lapsevanematele.
Me kõik puutume kas igapäevaselt või aeg-ajalt kokku koertega. Ebameeldivuste vältimiseks on äärmiselt oluline osata lugeda koera kehakeelt ning õpetada lastele turvalisi koertega suhtlemise viise. 
Koeraomanikena peame õppima nägema ja aktsepteerima oma koera reaktsioone. Ometi vastutame alati meie oma koera käitumise eest. Seda, kas koer kannatab või naudib, on võimalik tuvastada tema käitumisest. Paljud omanikud projitseerivad aga oma mõtted-tunded koerale ja see võib kaasa tuua ebameeldivaid tagajärgi nii koerale kui inimestele.
Selle 2-tunnise seminari käigus:
  • tutvume põgusalt koera stressisignaalidega
  • vaatame palju video- ja pildimaterjali
  • analüüsime igapäevaelus ette tulevaid olukordi
  •  räägime, kuidas treenida koera, et ta oleks lastele võimalikult ohutu 

Loeng: Kutsika ja noore koera tervis

Koolitaja: Janne Orro

Selles loengus räägib pikaajalise kogemusega loomaarst Janne Orro-Taruste, kuidas hoida oma noore koera tervist. Nooreks koeraks loeme kuni 2-aastast koera.

Kuidas korraldada oma kodu nii, et kutsikas ei saaks süüa ohtlikku kodukeemiat? Millised toiduained on koertele ohtlikud? Kuidas pakkuda kutsikale füüsilist koormust nii, et see tugevdaks tema lihaseid, ent ei koormaks liigeseid? Kas steriliseerida/ kastreerida või mitte? Miks on vaja teha ussikuure? Miks on vaja kutsikale panna puugi-kirburohtu ka talvel? 

Need ja paljud muud küsimused saavad sellel loengul vastused.

Sa hoolid oma koerast, aga lisaks hoolimisele on vaja ka teadmisi!

 

Treenimisoskuste õpituba

Koolitaja: Kristina Mägi

Iga treener, olgu ta koeratreener või õpetagu inimesi, peab aeg-ajalt oma treenimisoskused üle vaatama ning omandama. Vajadusel otsib hea treener uusi teadmisi ja oskusi, et oma õpetatavaid innustada, aidata järjest täpsemate soorituste poole ning seeläbi juhtida soovitud tulemusteni.  
Selle töötoa käigus õpime mõistma efektiivse õpetamise/ treenimise põhialuseid, planeerima,  jälgima õppijat, harutama harjutusi osadeks, ajastama tagasisidet.  Nende tulemuste saavutamiseks tutvustan metoodikat, teeme erinevaid harjutusi, mis on ühtviisi lõbusad ja kasulikud. Kõigil koolitustel õppijad jagavad üksteisega ka oma kogemusi ja mõtteid, mis on  väga oluline õppimise viis nii jagajale kui kuulajaile. 

Kes on oodatud?   Kõik, kes tegelevad loomade treenimisega (sõltumata liigist, sõltumata võistlus- või tööalast).  Kõik, kes tegelevad inimestele (lastele või suurtele) praktiliste oskuste õpetamisega (alates pillimängust-käsitööst kuni treeneriteni). Kõik, kes soovivad õppida õppimise ja õpetamise kohta ning on avatud uutele kogemustele. Kõik, kes soovivad turvalises keskkonnas õppida läbi mängu. 
Miks tulla treenimist harjutama ilma koerata?   Selles õpitoas proovime mõista, mis tunne on olla treenitav, kuidas mingit käitumist võimalikult stressivabalt loomale õpetada ja milliseid treenimisoskusi enam lihvima peame. 
Kogemused laiast maailmast...   Üle maailma korraldatakse akvaariumide ja loomaaedade treenerite seas selliseid harjutamisi, et lihvida treenimisoskusi.  Inimeste treenerite seas on üha enam levimas TAGteach, mis kasutab sama metoodikat. Rohkem infot TAGteachi kohta saab siit
Oodatav kasu osalejatele    Loomatreenerid (sõltumata loomaliigist ja alast, milleks treenitakse) saavad järgmist kasu:   - kuidas saata loomale selgeid sõnumeid soovitud käitumise kohta    - areneb jälgimis-, planeerimis- ja ajastusoskus    - kuidas anda kinnistaja nii, et see teeks tõenäolisemaks järgmise õnnestunud korduse jpm    
Inimeste õpetajad-treenerid õpivad:    - kuidas lammutada käitumine väikesteks juppideks    - kuidas õpetada vähem seletades ja rohkem positiivset tagasisidet andes    - kuidas keskenduda õppija edusammudele, mitte vigadele   

Kui soovid oma kollektiivis teha treenimismängude õpituba, siis võta julgesti ühendust!  Õpitoas osalejate arv: 12-24