Siseruum trennideks on vist leitud Kristina Mägi 06. märts

Kultuuritehas.
Käisin täna Kultuuritehases. Luusisin ringi ja tundub, et kui 35 m2 väga väikeseks ei jää, siis sobib. Muidu on aga koht mitmes mõttes hea.

Astusin niisama igaks juhuks sisse, et äkki saan vastuse - ükskõik, kas jaatava või eitava- oma meilis esitatud taotlusele. Kohal oli Madis Mikkori, kes suhtus asjasse jätkuvalt rahulikult, kui oli kuulnud sõna "koer" seoses kultuuritehasega. Selgitasin, et koerte koolitus ju kah kultuur.   Tegelikult lootsin sealt ikkagi avatumaid inimesi leida, kui siiani kõrgkoolide ruumide haldajate seas leidnud olin.
Mitmetes varasemates kohtades, kus käinud olen, pööritavad inimesed silmi ja langevad apaatiasse, masendusse, segadusse. Näiteks EMÜs küsiti minult: "No olgu... saan aru koerte koolitamise vajadusest ja põhimõtteliselt sellest ka, et sisetrenne on ka mõnedele koertele vaja, aga .... MIKS just EMÜ peaks see olema, kes teile ruume pakub? Miks te just MEID välja valisite?" No miks te ometi kedagi teist välja ei valinud?

Kultuuritehases näidati mulle erinevas suuruses saale, mis avaldasid muljet oma avarusega, aga mis paraku liialt kulukaks osutuks. Palusin endale väikesmaid ruume näidata ja lõpuks nägin 3 umbes 30 m2 tuba teisel korrusel. Vajavad veidi vuntsimist, aga mitte nii hullusti, et masendus peale tuleks. Elektrit on vaja ja põrandat on vaja siluda. Üks neist tuleks täitsa kõne alla.

Tundub, et vähemalt kutsikagruppideks peaks sobima ja väikeste gruppide jaoks sobiks. See muidugi tõstab veidi tunni hinda, aga loodetavasti inimesed ei kohku sellest ära. Nüüd saab ju käia iga ilmaga suhteliselt inimlikes tingimustes oma sõbraga trennis. Ei pea tõmbama 3 kilemantlit selga, kui taevast paduvihma sajab ja ei pea kasukat ja 3 paari käpikuid kätte panema, kui õues külm on. Lisaks sellele on siseruum teatavasti üsna väheste häirijatega koht - suurepärane koht uute käitumiste treenimiseks.

Ja koht on ju suurepärane - keset linna - Pärmivabrikus. Keset kultuuri - Kultuuritehases. Anne kanali vahetus läheduses. Janne Orro loomakliiniku vahetus läheduses.
Ja isegi kui ma enam Janne kliinikus kutsikatunde ei tee, jätkame me kindlasti oma koostööd! Kuidas see täpsemalt välja nägema hakkab - eks see selgub edaspidi.

Kommentaarid: 0

Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri: